ظ

۴۴ مطلب در فروردين ۱۳۹۹ ثبت شده است

يكشنبه, ۳۱ فروردين ۱۳۹۹، ۰۸:۲۹ ب.ظ
آموزش فعال سازی Register_Globals در هاست سی پنل و دایرکت ادمین

آموزش فعال سازی Register_Globals در هاست سی پنل و دایرکت ادمین

این تابع به دلیل موارد امنیتی به صورت پیش فرض در سرور و تنطیمات PHP غیر فعال است، برای فعال کردن این تابع مراحل زیر را انجام دهید :

در کامپیوتر شخصی خود  یک فایل با نام PHP.INI توسط برنامه NotePad ایجاد کنید

 

و کد زیر را داخل این فایل قرار دهید

register_globals = On

سپس فایل PHP.INI ایجاد شده حاوی کد بالا را در پوشه public_html و تمام پوشه های اصلی سایت و پوشه هایی که ممکن اسکرپیت ها یا فایل ها نیاز به این تابع داشته باشند آپلود کنید.

۳۱ فروردين ۹۹ ، ۲۰:۲۹ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
جمعه, ۲۹ فروردين ۱۳۹۹، ۰۸:۰۵ ب.ظ
مقایسه سیستم Helm و Cpanel

مقایسه سیستم Helm و Cpanel

در مورد مقایسه سیستم های مدیریت هاست Helm و CPanel نظرات مختلفی میان کاربران و ارائه دهندگان این سیستم ها وجود دارد . برخی ها معتقد به برتری سیستم مدیریت هاست Helm نسبت به Cpanel هستند


و برخی هم بر عکس معتقد به برتری سیستم مدیریت هاست Cpanel نسبت به Helm هستند و برای این ادعای خود دلایل مختلفی را بیان می کنند.

در این مقاله سعی می کنیم به مقایسه صحیح و علمی این دو سیستم مدیریت هاست بپردازیم.

آیا این دو سیستم مدیریت هاست تحت تاثیر ویژگی های سیستم عاملهایشان قرار می گیرند؟

همان طور که می دانید  CPanel مختص سرورهای مبتنی بر لینوکس است و Helm مختص سرورهای مبتنی بر Windows2000 و Windows.net . پس ۱۰۰ % تحت تاثیر ویژگی های سیستم عامل خود قرار می گیرند به عنوان مثال لینوکس Open source می باشد و چون CPanel مختص سیستم عامل لینوکس است پس از جنبش Open Source تبعیت می کنید تمام کاربرانی که از این سیستم مدیریت هاست استفاده کرده اند حتما این ویژگی را تصدیق خواهند کرد . اگر می خواهید به اطلاعات بیشتری در زمینه تفاوت سرور های مبتنی بر لینوکس با ویندوز دسترسی پیدا کنید به قسمت های مختص به هر کدام در همین سایت مراجعه کنید.

کارکردن با کدام یک آسان است ؟

برای استفاده از هر یک از سیستم هاست حتما باید اطلاعاتی در زمینه مدیریت وب سایت داشته باشیم بدیهی است برای کسی که این اطلاعات را ندارد
سیستم مدیریت هاست وب سایت او هر چه قدر هم که آسان و دارای منوهای رسایی باشد برای او سخت و مشکل خواهد بود . البته این فقط یک طرف داستان می باشد و طرف دیگر آن نمایه های بکار برده برای سرویسها و قسمت های مختلف سیستم مدیریت هاست می باشد زیرا این نمایه ها در نگاه اول معرف منوی آن می باشد به عنوان مثال نمایه کلید حتی در نبود توضیح متنی آن کاملا برای کاربر مشخص است و در یک نگاه کاربر را متوجه منوی رمز عبور ( Password ) می سازد. پس آسان یا سخت بودن کار با سیستم مدیریت هاست Helm یا CPanel و یا کار با هر سیستم دیگری یک امر نسبی به نظر می آید. نمایه های موجود در سیستم مدیریت هاست Cpanel به خاطر تعدد نسخه های آن با همدیگر متفاوت است گاه این نمایه ۲بعدی و گاه ۳ بعدی است در یک نگاه نمایه های Helm رساتر از Cpanel می باشد و این به دلیل شبیه بودن نمایه های بکار رفته در Helm و Windows می باشد.

کدام یک دارای مزایای بیشتری است ؟

امکانات موجود بر روی سیستم مدیریت هاست Helm بصورت رایگان ارائه داده نمی شود حال آنکه
امکانات موجود روی سیستم مدیریت هاست Cpanel کاملا بصورت رایگان ارائه می شود یکی از قسمتهایی که برتری خاصی را به CPanel می دهد وجود قسمتی به نام Fantastico می باشد این قسمت دارای Script های رایگان زیادی می باشد که برای ایجاد یک وب سایت کاملا حرفه ای حتی
توسط کاربران مبتدی نیز بسیار کاربرد دارد در صورتی که این قسمت بر روی Helm موجود نیست و حتی اگر هم موجود باشد بصورت پولی
خواهد بود.

در حالت کلی امکانات و ویژگی های CPanel خیلی بیشتر از Helm می باشد.

برای کاربران مبتدی کدام را پیشنهاد می کنید؟

برای کاربران مبتدی CPanel را پیشنهاد می کنیم . البته این پیشنهاد به این منظور نیست که CPanel فقط برای افراد مبتی خوب است نه . Cpanel برای افراد کاملا حرفه ای هم بسیار مناسب است .

برای وب سایتهایی که نیاز به Database هستند کدام یک را پیشنهاد می کنید؟

Helm و در کل سرورهای مبتنی بر ویندوز نرم افزارهای بیشتری را در زمینه Database نسبت به Cpanel و سرورهای مبتنی بر لینوکس پشتیبانی می کند.

چنانچه Database شما MySQL و یا PortgeSQL باشد ما Cpanel و هاست مبتنی بر لینوکس را پیشنهاد می کنیم. چنانچه Database شما مبتنی بر Access, SQL Server و یا از زبانها و محصولات مایکروسافت مثل .NET استفاده می کنید ما Helm و به عبارتی هاست مبتنی بر ویندوز را پیشنهاد می کنیم.

 

۲۹ فروردين ۹۹ ، ۲۰:۰۵ ۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
پنجشنبه, ۲۸ فروردين ۱۳۹۹، ۰۸:۰۳ ب.ظ
حافظه کش – cache چیست؟

حافظه کش – cache چیست؟

حافظه پنهان، نهانگاه یا کش (Cache) بخشی از حافظه سریع که چند دستور بعدی را که باید توسط پردازنده پردازش شوند را مشخص می‌کند (برای افزایش سرعت) و داده‌هایی را ذخیره می‌کند که کامپیوتر بتواند به سرعت به آنها دسترسی داشته باشد. فایل کردن یا قرار دادن در حافظه پنهان.   حافظه پنهان حافظه‌ای سریع درون پردازنده مرکزی است که جهت صرفه جویی در زمان مراجعه به حافظه اصلی بکار می‌رود.

 

زمانی که پردازنده مرکزی به مکانی در حافظه اصلی نیاز داشته باشد احتمالاً در آینده نزدیک مجدداً به آن محل دسترسی خواهد داشت که به این اصل همجواری زمانی می‌گویند. همچنین اگر پردازنده مرکزی به مکانی در حافظه اصلی نیاز داشته باشد احتمالاً در آینده نزدیک به مکان‌های مجاور آن نیز نیاز خواهد داشت که به این اصل همجواری مکانی می‌گویند.   بر این اساس حافظه نهانگاهی در زمان دسترسی به یک مکان حافظه مکان‌های مجاور آن را نیز به درون پردازنده مرکزی می‌آورد تا در صورت نیاز سریعتر قابل دسترسی باشند و این اطلاعات را تا زمانی که مورد نیاز باشند در پردازنده مرکزی حفظ می‌کند. چون با افزایش سرعت پردازنده مرکزی، پردازنده مرکزی زمان بیشتری را در حال انتظار پاسخ حافظه اصلی می‌گذراند، حجم حافظه پنهان تأثیر زیادی در بهبود کارایی پردازنده مرکزی دارد.   برای آن که حافظه پنهان تأثیر مثبتی در کارایی سیستم داشته باشد می‌بایست جستجو درون آن در زمان بسیار کوتاهی انجام شود. تشخیص این که آیا داده مورد نیاز پردازنده مرکزی درون حافظه پنهان هست یا نبایست بسیار بسرعت انجام شود. به همین دلیل ساختار حافظه پنهان کاملاً با ساختار حافظه اصلی متفاوت است و بسیار پیچیده‌تر است و هرچه حجم حافظه پنهان افزایش یابد این پیچیدگی نیز بیشتر می‌شود. به همین دلیل حافظه پنهان بسیار گرانتر است و افزایش قیمت پردازنده با افزایش حجم حافظه پنهان بسیار زیاد است.

۲۸ فروردين ۹۹ ، ۲۰:۰۳ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
چهارشنبه, ۲۷ فروردين ۱۳۹۹، ۰۸:۰۱ ب.ظ
imap با pop3 چه فرقی میکنه ؟

imap با pop3 چه فرقی میکنه ؟

اگر تا حالا در سایت هایی که پست الکترونیک ارائه می کنند گشتی زده باشید حتما با کلمه IMAP برخورد کرده اید. در زیر به شرح IMAP و تفاوت های آن با POP3 می پردازیم.


IMAP مخفف کلمه Internet Message Access Protocol است و همانند POP3 یک پروتکل استاندارد برای دریافت ایمیل از سرور است اما دارای تفاوت هایی و یا به عبارتی مزیت هایی نسبت به POP3 است (آخرین ورژن IMAP4، IMAP است).
به طور مثال در POP3 پس از دریافت ایمل ها، ایمل ها از روی سرور پاک شده در صورتی که در IMAP اینگونه نیست و ایمیل ها پس از دریافت از روی سرور پاک نمی شوند. شما از طریق IMAP این امکان را خواهید داشت که بدونه دانلود کردن ایمل های خود از روی سرور درون ایمیلهای خود جستجو کنید پوشه بسازید تغیر نام دهید ایمیل ها را پاک کنید mailbox خود را برای ایمیل های جدید چک کنید و کلی امکانات دیگر. این امکانات بتدریج‌ باعث جایگزینیIMAP به جای POP3 می شود. یکی از پر استفاده ترین موارد استفاده از IMAP حالت اشتراکی است مثلا در شرکتی که باید چند نفر اجازه دسترسی به پست الکترونیک شرکت را داشته باشند IMAP راه حل مناسبی است.

۲۷ فروردين ۹۹ ، ۲۰:۰۱ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
سه شنبه, ۲۶ فروردين ۱۳۹۹، ۰۷:۵۵ ب.ظ
چجوری از سایتم هویز بگیرم ؟ whois

چجوری از سایتم هویز بگیرم ؟ whois

شما از روش ها ی زیر می توانید از سایت خود whois بگیرید :

۱- whois گرفتن از طریق وب‌سایت‌ها و ابزارهای آنلاین:

برای این کار وب‌سایت‌ها و ابزارهای زیادی هست. یک جست‌جوی ساده در گوگل با کلمه‌ی whois تعداد زیادی از این ابزارهای آنلاین را در اختیار شما می‌گذارد، سایت‌هایی مانند:

whois.net

whois.com

domaintools.com

network-tools.com

ws.arin.net

internic.net/whois.html

betterwhois.com

۳- whois گرفتن از طریق برنامه:

نرم‌افزارهایی وجود دارند که می‌توانید روی کامپیوتر خود داشته باشید و با استفاده از آن‌ها اطلاعات whois هر نام دامنه ای را مشاهده کنید، مانند Active Whois یا Whois Tool. هم‌چنین می‌توانید با افزودن یک اسکریپت به سایت‌تان امکان whois گرفتن از طریق سایت را به بازدیدکنندگان‌تان بدهید.

۲۶ فروردين ۹۹ ، ۱۹:۵۵ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
دوشنبه, ۲۵ فروردين ۱۳۹۹، ۰۷:۴۵ ب.ظ
fail شدن پینگ ها پس از فعال شدن فایروال ( CSF )

fail شدن پینگ ها پس از فعال شدن فایروال ( CSF )

 

درصورتیکه پس از فعال شدن فایروال تست پینگ از سرور شما fail می شود ( در فایروال CSF ) خط زیر را در فایل کانفیگ فایروال بیابید .

 

ICMP_IN_RATE

و مقدار آنرا به بیش از ۳۰ در هر ثانیه یا ۰ قرار دهید .

با آموزش های کاربردی بعدی همراهمان باشید .

ایسان طرح

۲۵ فروردين ۹۹ ، ۱۹:۴۵ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
يكشنبه, ۲۴ فروردين ۱۳۹۹، ۰۳:۰۷ ق.ظ
چطور یک برنامه نویس یا طراح سایت پولساز بشیم ؟؟

چطور یک برنامه نویس یا طراح سایت پولساز بشیم ؟؟

GITHUB و STACKOVERFLOW رو فراموش نکن !

تقریبا جواب تمامی سوالات برنامه نویسی توی این دوتا پیدا میشه ! بنابراین نگران بن بست های برنامه نویسی نباش و با یه سرچ ساده تو این دوسایت ، زمان کمتر هدر بده و خیلی سریع مسائل رو حل کن .

اجتماعی باش و شبکه سازی کن !

یکی از خصلت های مشترک اکثر برنامه نویس ها درون گرا بودن آنهاست !

وقتشه شبکه سازی رو شروع کنی! هر چقدرروابط بهتر و دوستان بیشتری داشته باشی . پروژه های بیشتری بهت معرفی میشه .

به ترند های روز و آثار حرفه ای توجه ویژه ای داشته باش !

شاید تا این لحظه نمونه کارهای زیادی داشته باشی ولی برای تبدیل شدن به یه طراح سایت حرفه ای و پول ساز ، باید بعد از تمکیل هر پروژه،پیشرفتت نسبت به کارهای قبلی حس شه ...

مرور آثار حرفه ای و ترندروز میتونه تاثیر بسزایی توی پیشرفت های بعدیت داشته باشه .

از منابع به روز و حرفه ای استفاده کن

تمام برنامه نویسان و طراحان سایت ، منابع متعددی برای دریافت فایل های مورد نیازشون دارن!

هیچوقت به یک یا چند منبع ثابت اکتفا نکن و هر روز به دنبال منابع جدید باش . . هر چقدر منابع بیشتری در دست داشته باشی ، پروژه های حرفه ای و خاص تری پیش رو خواهی داشت .

همواره در حال یادیری باش این مورد یکی از مهمترین فاکتورهای موفقیت و پولسازی در طراحی سایت است .

سعی کن از پیشرفت زبان های برنامه نویسی جا نمونی و روزانه حداقل یک ساعت برای یادیری چیزهای جدید زمان بذاری .

با وجود پیشرفت روزانه و حتی لحظه ای صنعت طراحی وب ، شاید تخصص فعلی شما طی یکسال آینده . تخصصی منسوخ شده یا بدرد نخور به حساب بیاد !

این مسئله رو جدی بگیرید .

در پایان از همراهی شما عزیزان سپاسگذارم .

۲۴ فروردين ۹۹ ، ۰۳:۰۷ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
شنبه, ۲۳ فروردين ۱۳۹۹، ۱۱:۳۱ ق.ظ
چگونه یک طراح احمق نباشیم ؟ #قسمت دوم

چگونه یک طراح احمق نباشیم ؟ #قسمت دوم

واقعا خلاق باشید !

ما برای تحلیلی بودن و خلاق بودن ، نه برای کپی کردن و چسباندن پول میگیریم .

ما باید از قدرت الهام استفاده کنیم. یک خط نازک بین کپی و الهام وجود دارد .

اصیل بودن و منحصر به فرد بودن سبک ما را تعریف میکند و به خوبی از ما صحبت میکند ، نه از کپی از دیگران .

فروتن باشید !

هیچ کس علاقه ندارد بداند که شما چه دوره هایی را گذرانده اید یا از کدام برنامه ها استفاده میکنید .

مهم این است که شما قادر به انجام همه چیزهایی که آموخته اید هستید.

فروتن بودن بسیار حیاتی است و کاملا ضروری .

خودتان را دوست داشته باشید !

در آخر باید بگم که عاشق خودتون باشید چون فقط یکبار زندگی میکنید.

از صندلی بلند بشین و پیاده روی کنید . وقتتان را با خانواده و دوستانتان بگذرانید و اگر یک فریلنسر هستید خانه را رها کنید و در کافه ها و محل کارهای اشتراکی کار کنید.

شما به انرژی نیاز دارید ؛میدونم عاشق طراحی هستید ولی باید عاشق ذهن و بدن خودتون هم باشید!

احمق نباشید !!!

 

قسمت اول این مطلب را بخوانید !

۲۳ فروردين ۹۹ ، ۱۱:۳۱ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
جمعه, ۲۲ فروردين ۱۳۹۹، ۱۰:۵۸ ق.ظ
هر چیزی که مارو نکشه قوی ترمون میکنه #انگیزشی

هر چیزی که مارو نکشه قوی ترمون میکنه #انگیزشی

هر مشکلی که سد راه باشد ، آنرا کنار خواهیم زد .

هیچ مانعی ، هیچ مشکلی باعث نخواهد شد که از هدفم دست بکشم .

هر بار که شکست بخورم یا صدمه ببینم ؛ قوی تر و با انگیزه تر برمیخیزم .

۲۲ فروردين ۹۹ ، ۱۰:۵۸ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
پنجشنبه, ۲۱ فروردين ۱۳۹۹، ۰۳:۰۰ ق.ظ
3 اشتباه رایج در مورد گوگل ادز

3 اشتباه رایج در مورد گوگل ادز

❌ افزایش قیمت کلمات کلیدی برای افزایش رتبه تبلیغ کافی است . 

✅ امتیاز کیفی نقش اصلی در رتبه بندی را دارد .  یعنی امتیاز بالاتر = هزینه کمتر

❌ تعداد کلیک و نمایش تبلیغ ملاک وب بودن آن است .

✅ در اصل ، مهمتر این است که بدانیم چند کلیک تبدیل به مشتری نهایی شده است .

❌ انتخاب کلمات کلیدی تطبیق گسترده ، برای رسیدن به کلمات مناسب همیشه خوب است

✅ بهترین راه پیدا کردن کلمات مناسب،استفاده از کیورد پلنر است !

۲۱ فروردين ۹۹ ، ۰۳:۰۰ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

طراحی سایت

سئو سایت

سئو ارزان

سئو وردپرس

کانفیگ whmcs

سئو whmcs

دانلود whmcs

مشاور سئو

سعو سایت

سعو وردپرس

سئو
سعو
هاست
هاست ارزان
هاست ایران
هاست سی پنل
هاست دایرکت ادمین
نمایندگی هاست

طراح چت روم

طراحی چتروم

خرید چت روم

طراحی چت

طراحی چت روم

گروه طراحی چت روم

انتقال چت روم

طراح چت

طراح چتروم

چت روم

خرید چت روم ارزان

چت روم ارزان

هاست چت روم

سفارش چت روم

چت روم ارزان

خرید چتروم

چت

سئو چت روم

مای طرح

تی تی طرح