همیشه افرادی با نیت و اهداف مختلف به دنبال نفوذ به اکانت های مختلف هستند که به اصطلاح هکر نامیده میشوند ، این موضوع در اینستاگرام با هک کردن حساب کاربری نیز به چشم میخورد و از گوشه و کنار اخبار مبنی بر هک شدن اکانت اینستاگرام افراد شنیده میشود .

احراز هویت دو مرحله ای

اینستاگرام مشخصه ای به نام ((احراز هویت دو مرحله ای)) را در اپلیکیشن خود دارد،که این قابلیت باعث میشود امنیت اکانت اینستاگرام شما به مراتب بیشتر از قبل شده و از نفوذ افراد سودجو به اکانت خود به مراتب در امان بمانید .

ایمیل امن و معتبر

یکی از راه های نفوذه به اکانت های اینستاگرام شما،دسترسی افراد سودجو به آدرس ایمیل شماست . آدرس های ایمیل در ایران معمولا دارای پسوند های بسیار ساده و روتین هستندف که برای یک کامپیوتر براحتی قابل شکستن هستند.

برای اکانت اینستاگرام خود آدرس ایمیلی مشخص کنید که دارای پسوند های پیچیده و حداقل 12 رقمی است. در انتخاب پسوند حتما از حروف کوچک و بزرگ،اعداد و همچنین نشانه ها استفاده کنید .

ثبت اکانت فیسبوک

روش دیگر بالا بردن امنیت پیج در اینستاگرام که خیلی کمتر از آن بین کاربران استفاده میشود،وصل کردن اکانت فیسبوک به اکانت اینستاگرام بوده که از این طریق میتوانید یک راه دیگر بدون وارد کردن اطلاعات پیج خود وارد اینستاگرام شده باشید.

اگر هنگام ثبت نام در اینستاگرام یا هنگام ورود به آن دقت کرده باشید یک روش دیگر برای ایجاد حساب و یا ورود به حساب قبلی خودمان وجود دارد و آن هم ورود از طریق فیسبوک می باشد .

بررسی Login Activity

قسمت Login Activity جدیدا از طرف اینستاگرام برای کاربران اضافه شده است که بر این اساس کابران می توانند با ورود به این قسمتاز سیستم هایی که به پیجشان دسترسی دارند اطلاع پیدا کرده و در صورت خواست خودشان سیستم های ناشناس را از پیج بیرون اندازند . مشاهده این قسمت فعلا از طریق سایت اینستاگرام در دسترس می باشد .

اپلیکیشن های غیررسمی ممنوع !

تعداد سایت ها یا اپلیکیشن هایی که نام کاربری و رمز عبور اکانت اینستاگرام شما را درخواست می کنند بیشمار است . شما با این کا کنترل کامل پیج خود را به دست دیگران میدهید.

بررسی Account Data

قسمت Account Data هم میتواند یکی از بخش های جالب برای کاربران باشد . چراکه میتوانید از این طریق تمامی تغییرات مهمی که تا بحال در پیج خود انجام داده اید را مشاهده کنید . ماننده تغییرات پسوردفتغییرات ایمیل،تغییرات شماره موبایل،تعداد و زمان ورود و خروج ها از حساب، اکانت هایی که فالو یا انفالو کرده اید،اکانت هایی که بلاک کرده اید،اسم و پیج و نامهایی که تابحال ثبت کرده اید،تغییرات قسمت بیو و تغییرات دیگری همانند ایمیل و شماره موبایل که برای ما میتوانند از اهمیت بالاتری برخوردارد باشند .

انتخاب رمز عبور پیجیده !

بیشترین نوع هک در اینستاگرام از طریق کرک انجام میشود به این صورت که فرد هکر از طریق نرم افزارهاییبا استفاده از رمزهای پرتکراریا به قولی پراستفاده بر روی حساب های انبوهی که قبلا اسم پیج ها را به برنامه داده است به سادگی اقدام به تست یوزرو پسوردها میکند .

پس پسوردهایی حداقل به طول 12 کاراکتر و با استفاده از ترکیب کوچک و بزرگ و اعداد و علائم بدون تکرار بسازید . شکستن چنین پسوردی برای یک ابرکامپیوتر احتمالا چیزی در حدود میلیاردها سال زمان میبرد

چند نکته مهم :

** اگر حساب های زیادی را در اینستاگرام مدیریت میکنید؛از وارد کردن پسوردهای یکسان برای همه آنها خودداری کنید .

** پسوردی که برای اکانت اینستااگرام خود انتخاب کرده ایند،به هیچ وجه با پسوردی که برای ایمیل خود انتخاب کرده اید یکی نباشد .

** در صورت هک شدن پیجتان میتوانید با ایمیلتاناقدام به بازرگردانی پیج هک شده بکنید و یا برای بازگردانی پیج خود با اینستاگرام مکاتله کنید